Czy mógł(a)by Pan(i) poświęcić mi kilka miut?

Jestem 35 letnim mężczyzną. Mieszkam w dużym mieście. Na giełdzie gram od 15 lat. Na początku na akcjach, później na kontraktach, od kilku lat na opcjach, certyfikatach i kontraktach walutowych. Zawieram od kilku do kilkunastu transakcji w miesiącu. Najchętniej korzystam z Amibrokera, NOL3 i arkusza bossOpcje. Uwielbiam góry i zielonookie brunetki, które mówią piękną francuszczyzną.

Pragnę uspokoić tych wszystkich, którzy z zażenowaniem pomyśleli „blogi.bossa.pl zamienia się w sympatia.bossa.pl”.
Nie będę spowiadać się czytelnikom ze swoich słabości i upodobań. Tym krótkim zwierzeniem chciałem jedynie zachęcić do uczestnictwa w ankiecie, która jest od piątku dostępna po zalogowaniu się do części transakcyjnej bossa.pl

Po co ankieta?

Marka DM BOŚ wyrosła na sile i pomysłowości naszych klientów. Od początku istnienia biura słuchaliśmy co mają do powiedzenia. Dzięki temu udało nam się zaistnieć na rynku.

Nie wszystkie życzenia byliśmy w stanie spełnić. Części nie chcieliśmy, innych nie potrafiliśmy. Niektórzy inwestorzy nie doczekali się, aż ich postulaty zostały wprowadzone w życie. Zdajemy sobie z tego sprawę.

Jednak niezależnie od tego w jaki sposób (w rozmowach, na szkoleniach, na listach dyskusyjnych, przez telefon, mail czy w sondach i ankietach)  słuchamy co mają do powiedzenia inwestorzy.

Ufam, że dialog mimo tego, że chwilami bardzo trudny i frustrujący obie strony, przynosi rezultaty. 15 lat na giełdzie nauczyło mnie pokory. Zdaję sobie zatem sprawę, że sukcesy takie jak trzecie z rzędu zwycięstwo w rankingu Forbesa na najlepszą platformę internetową biura maklerskiego czy ponad 18 000 klientów wynika nie z naszego geniuszu czy szczęścia. To efekt właśnie tego dialogu.

Co da wypełnienie ankiety?

Pozwoli poznać nam jeszcze lepiej preferencje inwestorów bossy. Które części serwisu są najbardziej przydatne, a jakich  brakuje. Co powinniśmy zmienić w pierwszej kolejności.

Lista naszych pomysłów oraz wymagań klientów jest długa. Nie chciałbym jednak, żebyśmy priorytety nowym projektom nadawali tylko na podstawie naszego wyczucia lub pojedynczych głosów klientów. Dlatego zależy nam na szerokim udziale w ankiecie.

Co można zyskać wypełniając ankietę?

Zdajemy sobie sprawę, że „czas to pieniądz”. Dlatego chcielibyśmy nagrodzić autorów najciekawszych wypowiedzi czy pomysłów przedstawionych w ankiecie. Nie oznacza to oczywiście, że należy ankietę traktować jak pudełko z wazeliną. Merytoryczna krytyka nakręca nas pozytywnie 😉

Wśród nagród planujemy:

– atrakcyjne stawki prowizyjne,

– książki polecane przez naszych blogerów patrz Książkowe co nieco 1 i 2

Ile czasu potrzeba na wypełnienie ankiety?

Ankieta podzielona jest na 3 części. Pierwsza, dotyczy serwisu transakcyjnego, druga jakości obsługi w DM BOŚ, trzecia to kilka pytań o preferencje inwestycyjne. W sumie 16 pytań, 5 z nich to pytania otwarte. Nie wszystkie muszą zostać wypełnione. Z kolei osoby dla których przeznaczone miejsce na odpowiedź będzie za małe, mogą wysłać szersze wypracowania e-mailem. W celu skrócenia ankiety pominęliśmy pytania o serwis informacyjny, do którego wrócimy w następnej ankiecie.

Jeszcze raz zachęcam do wypełnienia ankiety. Dostępna jest po zalogowaniu się do rachunku. Osoby, które ja ominą przy logowaniu, mogą do niej powrócić, klikając w opcje Obsługa konta->Centrum Wiadomości.

P.S. Na zakończenie, pragnę uspokoić osoby, które zaniepokoiły się moją odpowiedzią o francuskich brunetkach. O preferencje seksualne, ani o wiek nie pytamy;)

14 Komentarzy

 1. Konlin

  Wypełniłem ankietę, wysłałem i pojawia się komunikat:

  :: Błąd systemu transakcyjnego ::
  :: Wystąpił błąd systemu transakcyjnego ::
  10100

  Przy drugiej próbie to samo 🙁

  Moje szczęście że dość mocno się rozpisałem na pierwszej stronie i żeby się zabezpieczyć przed wygaśnięciem sesji, zapisałem na boku zawartość wszystkich pół tekstowych.

 2. ???

  > Zdaję sobie zatem sprawę, że sukcesy takie jak trzecie z rzędu zwycięstwo w rankingu Forbesa na najlepszą platformę internetową biura maklerskiego

  W ubiegłym roku załozyłem rachunek maklerski w DM BOŚ. Wielokrotnie bez rezultatu próbowałem uruchomić na domowym kompie tą " najlepszą platformę internetową" w real-time. Po kilku tel do informatyków, gdy wreszcie jeden z nich jako rozwiązanie zaproponował mi odinstalowanie firewalla – podziękowalem… i przelałem kasę do innego BM. Teraz mam aktywne dwa firewalle, notowania ze Statica śmigają bez problemu i mimo iż nie jest to wg Forbesa najlepsza platforma internetowa, to firewalle jej nie przeszkadzają w składaniu zleceń, które po kilku sek. są już na giełdzie…

 3. ajakubczyk

  @Konlin
  Ankieta otwiera się w osobnym oknie/zakładce przeglądarki. Jeżeli zakończymy sesję w głównym oknie to tym samym nie bedzie można wysłac ankiety. Na wszelki wypadek poproszę o podesłanie informacji to sprawdzimy w logach w czym był problem.

  @???
  1. Nie proponujemy klientom odinstalowywania firewala czy programu antywirusowego.
  2. W sieciach domowych nie stosuje się podwójnych firewalli ponieważ zamiast skuteczniejszej ochrony mogą się gryźć w systemie, a poza tym mogą się pojawić problemy z wzajemnym blokowaniem programów.

 4. Kaltoman

  @ ???
  Instalowałem NOL na kilku komputerach i nigdy nie było z tym kłopotów. Jeżeli akurat u Ciebie nie działało to sam odpowierz sobie na pytanie po czyjej stronie jest problem (o dwóch aktywnych firewallach nie wspomnając).

 5. ??

  ad 1 Czyli pod nr. tel do informatyków można zastać przypadkowe osoby, które akurat są w pobliżu ?

  ad 2. dwa firewalle mogą się "gryźć" ;-),
  ale jak są odpowiednio skonfigurowane to czasem też mogą się i uzupełniać – Panowie Informatycy.

  Poza tym, podczas instalacji NOL miałem zainstalowany jeden firewall, który proponowano mi usunąć…
  a teraz jak napisałem mam aktywne dwa i zero problemów.

  Własciwie to nie mam zamiaru nikogo do czegokolwiek przekonywać, napisałem tylko jak było i kropka.
  Pewnie kabel sieciowy miałem odłączony…

 6. and

  Dla mnie najbardziej denerwujące jest w NOL to ze,jak jest wiecej zlecen(dotyczy kontraktów fw20) np. wchodzą stopy ,jest reakcja na dane o 14-30,otwarcie notowan Dija to platforma "wisi" kilka czy kilkanascie sekund! A mam miec dane w czasie rzeczywistym. Podobnie jest w cdm.net w którym byłem wczesniej.Myslałem ze w bosie będzie lepiej i chciałem miec import do Amibrokera,czego nie daje cdm.

 7. mdlubak

  @??
  ad 1. Nie, nie sa to przypadkowe osoby, tylko osoby odpowiadajace za pomoc techniczna do NOL3, nie nigdy nie proponujemy usuwania firewalli, to co ew. proponujemy to zamiane uzywanego programu na inny tego samego typu, badz pomoc przy konfiguracji obecnie uzywanego.

  ad 2. Tak instalowanie 2 firewalli programowych, moze spowodowac ze beda sie gryzc, moga nadmiernie obciazac system, wzajemnie blokowac programy, to ze udalo Ci sie dwa firewalle skonfigurowac i ze dzialaja to super, ale to nie znaczy ze beda dzialac ze wszystkimi uzywanymi przez Ciebie innymi programami. Inna sprawa jest uzywanie firewalla programowego i sprzetowego.

  Napisales ze masz Statice. Statica dziala na niestandardowych portach, czyli nie da sie z niej wszedzie korzystac, ze wzgledu na blokady portow. Gdybys przelaczyl Statice na ten sam port (80) co NOL3 okazaloby sie ze masz dokladnie identyczne problemy. Opisywana przez Ciebie sytuacja dot. 2-3 wystepujacych na rynku firewalli. W takim przypadku proponujemy przejscie na inny port na NOL3 np. SSL, badz zmiane firewalla na inny, ale nigdy nie proponujemy calkowitego odinstalowania firewalla.

  @and – problem prawdopodobnie dot. blednie skonfigurowanego skanowania nieprzerwanego strumienia danych(tutaj notowan gieldowych) w Twoim firewallu badz programie antywirusowym. Skontaktuje sie z Toba mailowo, w celu rozwiazania problemu.

 8. ??

  ad 2. Racja.
  Poza tym, to właściwie dopiero potem jak zacząłem korzystać z Firefoxa okazało się, że wcześniej miałem jakieś problemy z jawą w IE.
  Firewall nie miał nic do tego.
  Mój znajomy korzysta z Waszego NOL3 i bardzo go sobie chwali.

 9. wojtek

  Do ankiety …
  W oknie notowań NOL3 nie można dodać wyświetlania indeksów zagranicznych (albo ja nie potrafię :-).
  Czy to wielki problem aby to poprawić ? W jaki sposób Bossa daje dostęp do tych wartości w real time , bo zakładka "rynki" jest delikatnie mówiąc trochę archaiczna.
  No i to wylogowanie w trakcie sesji … działa na nerwy i może sporo kosztować.

 10. ajakubczyk

  @wojtek
  W NOL3 nie ma indeksów zagranicznych, są za to w Notowaniach 3PRO – ale wszystko zależy od wyników ankiety. Uprzedzam tylko, że dane z giełd zagranicznych nie są danymi real time – nie pochodza bezpośrednio z konkretnych giełd, tak jak dane z GPW, tylko od firm zewnętrznych.

  Co do wylogowania w trakcie sesji to powodem tego stanu rzeczy jest zmiana adresu IP w tym czasie. Proszę o maila z dokładnymi informacjami o połączeniu internetowym to przedstawimy rozwiązanie problemu.

 11. wojtek

  @ajakubczyk
  Dzięki za wyjaśnienia odnośnie indeksów zagranicznych.
  Jesli chodzi o wylogowywanie to zdarza mi się to praktycznie przy każdym rodzaju połączenia. Korzystam z sieci poprzez kablówkę (NAT w domu), neostradę (także NAT) oraz bezprzewodowo poprzez orange biznes everywhere – wylogowuje mnie na każdym połączeniu (raz dziennie) więc nie bardzo wiem co Ci napisać 🙂

  A tak przy okazji do innych czytelników – skąd czerpiecie informacje na temat indeksów zagranicznych ? Marketwatch, yahoo, bizzone – coś jeszcze ?

 12. ajakubczyk

  @wojtek
  Odpowiedz poszła na email, który zostal podany przy Twoim wpisie.

  Artykuł na blogu dotyczy ankiety, a nie rozwiązywania problemów technicznych – w razie problemów prosze o maila na makler@bossa.pl.

 13. TS

  Moje problemy z wylogowywaniem rozwiązało przejście z Internet Explorera na Firefoxa, w zasadzie przeszło jak ręką odjął, od wielu miesięcy nie zostałem wylogowany przez program.

 14. ajakubczyk

  @TS
  Problem mógł być spowodowany używaniem starej wersji IE6 (bez SP2) lub też niewpisaniem proxy do przeglądarki (jeśli połaczenie następuje przez proxy).

  @Wojtek
  Neostrada raz dziennie resetuje połaczenie, co skutkuje przydzieleniem nowego adresu IP. Jeżeli korzystasz z dostępu poprzez router to nalezy go zrestartować po sesji tak aby to 24-godzinne odnawianie połaczenia następowało po sesji giełdowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.