Wykres dnia: Panika wygrała

Zakończony tydzień na rynkach przyniósł taką dawkę zmienności, że właściwie można rzucić monetą i wybrać nasz wykres na niedzielę. Trudno jednak popełnić błąd sięgając po rynek kryptowalut, a dokładniej stablecoin’ów.


Programowe splecenie dwóch – Terra i Luna – dało klasyczne rynkowe sprzężenie zwrotne, w którym przecena jednej kryptowaluty pchała na południe drugą, a druga stawała się ciężarem dla pierwszej. Oczywiście nie wiemy, czy rynek jeszcze zaufa w to, iż można ustabilizować waluty w świecie, w którym niewielu już wierzy w ich ustabilizowanie poza regulacją. Jedno jest pewne – inwestujący na rynku krypto mają właśnie moment, w którym trzeba będzie zbudować nową narrację o stabilności całego systemu. Prowadzona od początku walka o brak takich wydarzeń, jak zeszłotygodniowe, kolejny raz przegrała z prostym mechanizmem rynkowym znanym jako panika.

za: stooq

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.