Z życia rynku kapitałowego

Jeszcze wczoraj rano media informowały o powołaniu Weoniki Marczuk-Pazury na stanowisko prezesa spółki WSEInfoEngine, zajmującej się transmisjami internetowymi.

W materiale Pulsu Biznesu mogliśmy przeczytać:

„? Cieszę się, że właściciel spółki docenił moje dotychczasowe doświadczenie i zdobyte wykształcenie. Myślę, że najmniejsze znaczenie miała tu moja aktywność medialna i kariera telewizyjna ? zastrzega pani prezes.

? Ma dobre wykształcenie z zakresu prawa i biznesu, mam wrażenie, że lepsze niż niejeden polski prezes. Dlatego twierdzenie, że znalazła się na tym stanowisku z pozamerytorycznych powodów, jest na tym etapie nieuprawnione i krzywdzące ?przekonuje Iwona Sroka, prezes Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych, która zasiadała w radzie nadzorczej WSEInfoEngine, gdy na prezesa wybrano Marczuk-Pazurę.”

A tymczasem po południu pani prezes była już Weroniką M.-P. zatrzymaną przez CBA w związku z „pewnym procederem korupcyjnym”, jak to określił rzecznik CBA Temistokles Brodowski.

Tak szybkiej kariery chyba na naszym rynku jeszcze nie było. Oczywiście na razie to tylko zatrzymanie, wyrok jeszcze nie zapadł. Mimo wszystko ubawiła mnie ta sytuacja.

****

Żeby już nie tworzyć nowej notki. Polecam materiał dotyczący „unikania ZUS-u” ze szczególnym uwzględnieniem wypowiedzi Jeremiego Mordasewicza z PKPP  „To przykre, że tak chętnie uciekamy się do oszustw – mówi Jeremi Mordasewicz z PKPP Lewiatan – Mam badania, z których wynika, że pod względem innowacyjności gospodarki jesteśmy ostatni w Europie. Za to w wyszukiwaniu luk w prawie – pierwsi.” Ciekawe czyJeremi Mordasewicz ma wyniki badań dotyczące ilości luk w prawie, które są de facto minami zastawianymi na obywateli i czy też tak się nad tym pochyla z troską.

6 Komentarzy

 1. Thome

  Jeremi Mordasewicz (przezabawny z tą zatroskaną, pardon, mordką) ma ten komfort, że podobnie jak „grupa trzymająca koszty”, tj. parlament i rząd sam majstruje przy ich ustalaniu i odcina kupony. Jest wszak blisko władzy (jak i rozmaici modzelewscy czy inni:))) Dlatego może się dziś oburzać/srogo marszczyć brew nad niefrasobliwością polskiego podatnika…..i spokojnie sprawdzić, czy księgowa dopilnowała rozliczeń z ZUS w jego firmie pod tytułem „zakład pracy chronionej”…..

  *piszę o pewnym typie ludzi, bez złośliwego ataku na osobę (choć byloby to uzasadnione).

 2. mads

  Swego czasu to sie zwalo znajomy krolika, a teraz mozna powiedziec, ze wyskrobane zza paznokcia 😀

  Chyba ktos ma nasroczone w glowie. Ba, bylo napisane, ze Wera ma kwalifikacje, ktorymi malo ktory prezes moze sie pochwalic w Polsce.
  Wystarczy przeczytac sobie na wiki, bio tej pani o rzekomo dobrym wyksztalceniu. Pewno doswiadczenie w tancu na rurze i striptizie tez okazalo sie bezcenne i widocznie jest gwarantem dbalosci o powazny wizerunek spolki.
  To smutna prawda o naszym rodzimym rynku kapitalowym, czy w ogole polskim biznesie. Jedno wielkie szambo z ukladami i ukladzikami dla znajomkow.

 3. Mendoza

  Panowie napiszcie jak zarobic pieniadze na rynku zamiast lac wode dzien po dniu.

 4. mads

  masz mniej wiecej opisane w artykule-zostan prezesem jakiejs spolki. Zapewniam Cie duzo wiecej i pewniej zarobisz niz szczypiac sie na gieldzie…

 5. skrew

  A tak a propos, ależ z tego Pazury dupek. Mógłby sobie być idolem i wypinać głupawo pierś, stroić miny idioty itp. Tak mu żarło aż wylazło szydło z worka. On też ma wątpliwie „poukładane” pod sufitem. Trudno winić dziewczynę co się wydźwignęla zadkiem z rynsztoka na salony. Warszawskie. To co prawda umniejsza wagę sukcesu ale czy ma to dla niej i Pazury jakieś istotne znaczenie?

 6. Mendoza

  Mads – masz jakas oferte dla mnie, ale od razu zaznaczam ze przyjmuje oferty od 50k miesiecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.