24 kwietnia 2008 na rynku New Connect zadebiutowała spółka Perfect Line. Według informacji ze stron internetowych – spółka funkcjonowała od 2000 roku. Na chwilę „oddajmy głos” samej spółce:

„Od początku działalności naszym celem jest dostarczanie profesjonalnych, zapewniających wysoki standard i jakość usług, tak aby były one jak najlepiej wykorzystane w codziennej działalności naszych Klientów.
Zdobyte doświadczenie i właściwie dobrana kadra pozwoliły nam na wypracowanie optymalnego modelu współpracy. Ponad 900 Klientów biznesowych, między innymi z sektorów bankowo-finansowych, państwowych, komercyjnych i prywatnych oraz wielu Klientów indywidualnych korzysta obecnie z oferty firmy.”

900 klientów biznesowych robi wrażenie. Wygląda na to, że (przynajmniej pozornie) wejście na rynek giełdowy powinno być dla tego rodzaju firmy nową jakością. Zwłaszcza, że jeszcze kilka dni temu 23 marca 2009 prezes Łukasz Mleczko mówił w PARKIECIE: „Rynek wygląda znacznie lepiej niż jeszcze kilka miesięcy temu. Jeśli klienci równie chętnie jak w ostatnich tygodniach będą podpisywali z nami umowy, jestem spokojny o przyszłość spółki”. W reakcji na tę wypowiedź kurs akcji spółki w tym dniu otworzył się 46% wyżej niż wynosiła cena zamknięcia na sesji poprzedniej.

W piątek 3 kwietnia ukazało się oświadczenie zarządu spółki, podpisane przez prezesa Mleczko:

W dniu 26.03.2009 r. w procesie końcowym przygotowywania Spółki do badania przez Biegłego Rewidenta, które zgodnie z uchwałą podjętą przez Radę Nadzorczą dnia 30.01.2009 r. rozpocząć ma się w kwietniu br. Zarząd powziął informację o tym iż pozycje bilansowe prezentowane we wstępnym sprawozdaniu oraz oszacowanie majątku spółki ukończone w dniu 31.03.2009 r. niosą za sobą przesłanki upadłościowe.

Jako że Spółka nie prowadzi na dzień dzisiejszy efektywnej działalności operacyjnej oraz w związku z brakiem dużych zamówień na usługi, zarząd po zapoznaniu się ze wstępnymi wynikami za rok 2008 oraz ze wstępnymi wynikami za miesiące styczeń i luty 2009 r. oraz w obliczu nieudanego procesu pozyskania czterech strategicznych zamówień, na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy prawo upadłościowe i naprawcze, wniósł w dniu 02.04.2009r wniosek o ogłoszenie upadłości spółki Perfect Line S.A. obejmującej likwidacje jej majątku.”

Trzy dni po tym, gdy prezes publicznie był spokojny o przyszłość spółki, okazało się, że chodzi o przyszłość, w której spółka kończy działalność. Co ciekawe 900 klientów biznesowych gdzieś się rozpłynęło i firma nie prowadzi efektywnej działalności operacyjnej. Prezes jest równocześniej największym udziałowcem firmy i posiada 86,6% kapitału, więc chyba ma pojęcie o tym co się działo już od pewnego czasu.

Czy jeśli dopowiem, że w dniach 2 i 3 kwietnia wielkość wolumenu obrotów na akcjach firmy był historycznie na trzecim i czwartym miejscu (wcześniej był wyższy w pierwszych tygodniach notowań) to będzie to powód do zainteresowania się przez KNF?

11 Komentarzy

 1. ZP

  A ja znalazłem na ich stronie bardzo ładne słupki 🙂

  http://www.perfectline.pl/index.php?page=relacje&sub=prognozy

 2. Thome

  Mój typ: prezes Mleczko.

  I jedna sprawa – wykres ku przestrodze krytyków „niewiarygodnej” AT, która przecież „niczego nie pokazuje”……………

 3. mads

  Tu nawet nie chodzi o AT, bo jak bankrutuje to Af tez musiala byc do niczego 🙂 Jednak fundamenty na NC (nazwanego bardzo trafnie wyscigami balonow) tez musz sie liczyc, bo sama AT, a ze ich nie ma, chyba w konie lepiej sie bawic niz tam „inwestowac\spekulowac”.

  Ta sprawa (i nie tylko) pokazuje jak mierny jest New connect i w ogole jest slaby rynek, ba nie tylko rynek ale cala sfera biznesu w Polsce 🙂

 4. lepszy cwaniak

  @Thome
  AT to współczesna astrologia (w najgorszym tego słowa znaczeniu) i żadne „zaklęcia” tego nie zmienią. facet mający absolutną kontrolę nad spółką zrobił z pozostałych inwestorów durniów i niby AT dawała „znaki”, że to zrobi? wykres to zobrazowanie zmian ceny w czasie I NIC WIĘCEJ! a panem prezesem powinna zająć się prokuratura.

 5. Mętlik

  A Pan Lis w styczniu zwiększył zaangażowanie do ponad 10%. Czyżby mając dostęp do informacji poufnych nie wiedział co się święci, czy tylko grał pod publikę?

  1/2009 22-01-2009
  Zakup akcji Perfect Line S.A. przez osobę mającą dostęp do informacji poufnych.
  Podstawa prawna:
  Art. 160 ust 4 Ustawy o obrocie – informacja o transakcjach osób mających dostęp do informacji poufnych

  Zarząd Perfect Line S.A. informuje o otrzymaniu w dniu 21 stycznia 2009 r. od Pana Pawła Lisa, mającego dostęp do informacji poufnych, zawiadomienia o dokonanych przez niego transakcjach kupna na akcjach Spółki Perfect Line S.A.:
  – W dniu 16 stycznia 2009 r. : 12 600 akcji spółki po cenie 1,60 zł.,
  – W dniu 19 stycznia 2009 r.:
  2835 akcji spółki po cenie 1,53 zł.,
  6950 akcji spółki po cenie 1,50 zł.,
  – W dniu 20 stycznia 2009 r.: 2613 akcji spółki po cenie 1,50 zł.
  Obecnie liczba akcji Perfect Line S.A. posiadanych przez Pana Pawła Lisa wynosi 1 150 000,
  co stanowi 10,08% akcji spółki.
  Pan Paweł Lis poinformował Zarząd Perfect Line S.A. iż zakup przez niego akcji został spowodowany chęcią zwiększenia udziałów w Perfect Line S.A.
  Transakcji dokonano w czasie sesji na rynku NewConnect organizowanym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

 6. Trystero

  Oni to bardzo zdolni sa. O ile sie nie myle to w 2008 roku podwyzszali prognozy w czerwcu o 36% do 3 mln. Zrobili to po 3 miesiacach od opublikowaniu dokumentu ofertowego w kwietniu.

  Minelo 5 miesiecy i obnizyli prognozy. I to jak!

  Prognoza z dnia 3.czerwca 2008 r.:
  – przychody : 60 mln zł
  – zysk netto : 3 mln zł

  Aktualna prognoza:
  – przychody : 35 mln zł
  – zysk netto : 0,4 mln zł – 1 mln zł

  Pewnie nie trafili skoro oglaszaja upadlosc 🙂

 7. Pingback: » Zatoka piratów, czyli witajcie w NewCassino Trystero: Niezależny blog finansowy

 8. Thome

  @lepszy cwaniak

  „wykres to zobrazowanie zmian ceny w czasie I NIC WIĘCEJ! a panem prezesem powinna zająć się prokuratura”

  Co do pierwszej części wypowiedzi – wykres mówi wiele. Ceny i ich kierunek….eee….nie ma co sadzić banałów. Po prostu AT ma swoją wymowę i tyle.
  Co do wątku „prokuratorskiego” – zgadzam się.

  @mads

  „Ta sprawa (i nie tylko) pokazuje jak mierny jest New connect”

  Po co lament? Przecież nikt nikogo do zaangażowania nie zmusza. Najpewniej 70-80% spółek na tym rynku to efemerydy – ale taka jego natura i uroda.

 9. jacek

  Właśnie AT to jedyna metoda, która może dać cokolwiek jeśli ktoś bawi się takimi spółkami (inna sprawa, czy powinno się ruszać takie śmieci). Wynika to z tego, że AF jest od początku do końca zakłamana przez manipulujący wynikami i informacjami publicznymi zarząd. Natomiast jeśli ci lepiej poinformowani po cichu będą wyprzedawać akcje, to na kursie się to na pewno odbije i w AT zostanie pokazane jeszcze przed wypadnięciem trupa w szafie.
  Osoby nazywające to astrologią nie mają po prostu pojęcia skąd bierze się siła tej metody. To nie żadna numerologia, tylko interakcja popytu i podaży i ich wpływ na cenę.

 10. Łukasz B

  Witam mam pytanie dot luk (hossy/bessy) jak dułgo się utrzymują tzn po jakim czasie rynek „echce” testować taką lukę ?
  Diękuję za odp i pozdrawiam

 11. gzalewski

  Ważne:

  Za Parkietem:
  Kancelaria Ruciński i Wspólnicy została na pół roku zawieszona w prawach autoryzowanego doradcy na rynku NewConnect. Powód? Jej klient, notowana na alternatywnym rynku spółka Perfect Line, naruszył obowiązki informacyjne

  autor zdjęcia: Andrzej Cynka
  źródło: GG Parkiet
  +zobacz więcej

  W uchwale zarządu GPW w sprawie częściowego zawieszenia prawa do działania firmy Ruciński i Wspólnicy Kancelaria Audytorów i Doradców brak jest uzasadnienia podjętej decyzji. Nie udało się nam uzyskać od władz giełdowych dodatkowych informacji w tej sprawie. Nieoficjalnie ustaliliśmy, że kancelaria została ukarana w związku ze świadczeniem usług doradczych dla notowanej na NewConnect spółki informatycznej Perfect Line, która niedawno jako pierwsza w historii alternatywnego rynku zgłosiła do sądu wniosek o upadłość likwidacyjną.

  ? Perfect Line drastycznie naruszył ciążące na nim obowiązki, nie informując wcześniej rynku o złej kondycji finansowej. A kancelaria Ruciński i Wspólnicy miała nie dopełnić swoich obowiązków wynikających ze współpracy z tą spółką w zakresie polityki informacyjnej ? mówi nam osoba zbliżona do władz GPW.

  Nasz rozmówca wskazał podstawę prawną dla takiej decyzji. Zgodnie z regulacjami rynku NewConnect, ?organizator alternatywnego systemu (tj. giełda ? przyp. red.) może podjąć decyzję o zawieszeniu prawa do działania autoryzowanego doradcy?, w przypadku gdy ?narusza przepisy obowiązujące w alternatywnym systemie lub nie wywiązuje się z zobowiązań złożonych wraz z wnioskiem o przyznanie statusu autoryzowanego doradcy?.

  http://www.parkiet.com/artykul/7,801369_Firma_z_NC_pograza_doradce_.html

  I tylko szkoda, ze GPW nie jest w stanie oficjalnie napietnowac takich dzialan, ktore sa troche bardziej szkodliwe niż gadki o Armagedonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Klauzula informacyjna

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. („My” lub „DM BOŚ”) z siedzibą w Warszawie (ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa). Będziemy przetwarzać, Pani/Pana dane na potrzeby udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana zapytanie, możliwości skorzystania z usługi oferowanej przez DM BOŚ, a także realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, tj. rozpatrywania skarg oraz obrony przed roszczeniami. Ma Pani/Pan prawo dostępu do danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przenoszenia. W dowolnym momencie może Pani/Pan także wnieść sprzeciw, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją, wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów DM BOŚ. Może się Pani/Pan z nami skontaktować wysyłając e-mail na adres: makler@bossa.pl lub list na adres: ul. Marszałkowska 78/80, 00-517 Warszawa, dzwoniąc na infolinię pod numer + 48 225043104 lub odwiedzając jedną z naszych placówek (lista dostępna pod http://bossa.pl/dmbos/oddzialy/). Może Pani/Pan skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych m.in. korzystając z e-mail: iod@bossa.pl lub listownie na nasz adres. Więcej informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych, czasie przechowywania, prawach i sposobach kontaktu znajduje się w naszej Polityce Prywatności.