Co kręci dziś amerykańskich traderów

?Kursy amerykańskich akcji wzrosły na wieść o rezygnacji Eliota Spitzera, gubernatora Nowego Jorku zamieszanego w seksskandal z luksusowymi prostytutkami?.
Nie takiego komentarza nie znajdziemy jutro w polskiej prasie, gdzie sprawa gubernatora Nowego Jorku traktowana jest jako jeden z wielu nic nie znaczących newsów.
Natomiast na Wall Strett….
Pewne pojęcie o tym, jak ważne jest to znaczenie dla wielu traderów daje notka z Yahoo (ang.)
Z której zacytuję tylko jedną wypowiedź:

„This is bigger than (Fed Chairman Ben) Bernanke, bigger than oil, and it may be even bigger than the Super Bowl,” said Brian Taylor, head currency trader at M&T Bank in Buffalo, New York.

Co w wolnym tłumaczeniu można odczytać ?to ważniejsze niż Bernanke, ropa naftowa czy nawet Super Bowl? ? mówi Brian Taylor trader walutowy z M&T.
I ta szczerość ludzi z WallStreet którzy kibicują upadkowi faceta, który zajmował się tropieniem przestępstw na rynku finansowym jest zaskakująca. Myślę, że u nas mało kto pozwoliłby sobie na takie wypowiedzi. Nadal byśmy słyszeli, ze ?kursy akcji po dzisiejszej sesji zareagowały na wydarzenia makroekonomiczne?

A tymczasem motywem dzisiejszych działań jest zwykła ludzka radość z upadku znienawidzonego faceta 😉

9 Komentarzy

 1. TS

  Amerykańscy traderzy powinni przypomnieć sobie powiedzenie: "Szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego" 😀

 2. wru333

  Party na Wall Street trwa, i poniekad jest calkowicie uzasadnione. Upadl superkandydat partii demokratycznej, widziany jako potencjalny 1szy amerykanski prezydent pochodzenia zydowskiego. Rycerz czystosci, ktory zbudowal polityczna kariere na walce ze swiatem finansow, i byl przez nich znienawidzony, oakzal sie zwyklym hipokryta.

 3. dmirek62

  Masters jak zlecą się trzy wiedźmy robimy powtórkę z historii kto ma wolną kasę to zalecam kupno bez czekania aż widełki się wyłamią

 4. kathay

  Jeśli coś mnie w tej sprawie szokuje to jedynie cena jaką te panie sobie życzą za uslugi towarzyskie 😉

  za RZEPĄ:
  „Pracownicom elitarnej agencji towarzyskiej Emperors Club Spitzer był lepiej znany jako VIP numer dziewięć. Choć, płacąc za usługi prostytutek do 5500 dolarów za godzinę, mógł oczekiwać dyskrecji” !!!
  Czego można się spodziewać za 5500 $ nawet nie potrafię sobie wyobrazić 😉

 5. Mike

  A czego się (szczerze) spodziewaliście po zachowaniu kursu OIL na drugi dzień po ujawnionych w mediach "sensacjach"?

 6. Trystero

  A ktos zwrocil uwage na rezygnacje dowodcy wojsk USA na Bliskim Wschodzie? I powod rezygnacji? Nieporozumiania co do postrzegania Iranu…

  Moze sie zaczynac kolejna awantura neoconow i chrzescijankich radykalow na Bliskim Wschodzie. Jesli tak to zobaczymy 2 z przodu na zlocie a byc moze i na ropie.

  Jeszcze jedno pytanie: ktos na grupe wrzucil link o tym, ze primary dealers byli short na treasury i to 200 mld wcale nie da plynnosci tylko wyciagnie ich z klopotow bo odkreca shorty na obligacjach w zamian zapchaja FED scierwem z rankingiem AAA, ktore ABX wycenia na 70 centow za dolara. Wiec, mozna gdzies sprawdzic czy oni naprawde byli short?

  Pozdrawiam

 7. Jacek

  @kathay
  przy takim dolarze niedługo nasze panienki będą się tyle cenić

 8. Klan

  czy to prowokacja, zeby odgrzebac sprawę Clintona, jak jego zona startuje w wyborach na prezydenta? a u nas za 5500$ to można przez minute iśc pod prąd na Forexie 🙂

 9. holf

  Ja myślę, że u nas też jest taka radość. Tylko – jak słusznie Pan zauważył – u nas pojawiłby się komunikat o danych makro, a to za sprawą politycznej poprawności. Nasze media działają jednak inaczej niż za oceanem. Wolę ichnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. w celu: zapewnienia najwyższej jakości naszych usług oraz dla zabezpieczenia roszczeń. Masz prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, a jeżeli prawo na to pozwala także żądania ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Masz także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Więcej informacji w sekcji "Blogi: osoby komentujące i zostawiające opinie we wpisach" w zakładce
"Dane osobowe".

Proszę podać wartość CAPTCHA: *

Opinie, założenia i przewidywania wyrażone w materiale należą do autora publikacji i nie muszą reprezentować poglądów DM BOŚ S.A. Informacje i dane zawarte w niniejszym materiale są udostępniane wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych oraz nie mogą stanowić podstawy do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Nie należy traktować ich jako rekomendacji inwestowania w jakiekolwiek instrumenty finansowe lub formy doradztwa inwestycyjnego. DM BOŚ S.A. nie udziela gwarancji dokładności, aktualności oraz kompletności niniejszych informacji. Zaleca się przeprowadzenie we własnym zakresie niezależnego przeglądu informacji z niniejszego materiału.

Niezależnie, DM BOŚ S.A. zwraca uwagę, że inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości zainwestowanych środków. Podjęcie decyzji inwestycyjnej powinno nastąpić po pełnym zrozumieniu potencjalnych ryzyk i korzyści związanych z danym instrumentem finansowym oraz rodzajem transakcji. Indywidualna stopa zwrotu klienta nie jest tożsama z wynikiem inwestycyjnym danego instrumentu finansowego i jest uzależniona od dnia nabycia i sprzedaży konkretnego instrumentu finansowego oraz od poziomu pobranych opłat i poniesionych kosztów. Opodatkowanie dochodów z inwestycji zależy od indywidualnej sytuacji każdego klienta i może ulec zmianie w przyszłości. W przypadku gdy materiał zawiera wyniki osiągnięte w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika na przyszłość. W przypadku gdy materiał zawiera wzmiankę lub odniesienie do symulacji wyników osiągniętych w przeszłości, to nie należy ich traktować jako pewnego wskaźnika przyszłych wyników. Więcej informacji o instrumentach finansowych i ryzyku z nimi związanym znajduje się w serwisie bossa.pl w części MIFID: Materiały informacyjne MiFID -> Ogólny opis istoty instrumentów finansowych oraz ryzyka związanego z inwestowaniem w instrumenty finansowe.